Pasākumi.1. – Eiropas Kultūras mantojuma diena „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes”

2011. gada 9.septembrī Rucavas novada, Rucavas pagasta, Papes Ķoņu ciemā „Mikjāņu” mājās norisinājās Eiropas Kultūras mantojuma diena „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes”.

Pasākumā, bez organizatoru īsām uzrunām, Rucavas novada un Papes Ķoņu ciemam raksturīgo ēdienu un dzērienu baudīšanas, notika “Mikjāņu” lielā  šķūņa niedru jumta seguma maiņas procesa demonstrācija un komentāri meistara vadībā. Pasākuma laikā tika prezentēts LLTA „Lauku ceļotāja” un vairāku Latvijas vadošo arhitektu izstrādātais dokuments – Piekrastes apbūves vadlīnijas. Visas šīs padarīšanas jautri tika apdziedātas no Rucavas sievu puses.

Ceram, ka pasākums deva kaut nelielu priekšstatu par tām kultūrvēsturiskajām vērtībām, kas atrodas Latvijas piekrastē, kuru saglabāšanā un popularizēšanā būtisks ir katrs ieguldījums. Piedalīties kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā var gan vietējie iedzīvotāji, gan žurnālisti, gan lēmumu pieņēmēji dažādās institūcijās, gan ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas Latviju nākotnē redzēt kā harmonisku un sakārtotu dzīves telpu.

Īpaši liels paldies” Mikjāņu” sētas īpašniekiem par to, ka šāda sēta vēl joprojām pastāv,  saimniecei Sandrai Aigarei par gardajiem ēdieniem,  Rucavas sievām par lustīgo apdziedāšanu un visiem pārējiem, kas palīdzēja organizēt šo pasākumu.

Paldies visiem par līdzdalību, viedokļiem un draudzīgo atmosfēru, kas padarīja Eiropas Kultūras mantojuma dienu Papes Ķoņu ciemā par sirsnīgu pasākumu.

NEKAC/Lauku Ceļotājs

This slideshow requires JavaScript.

Foto by NEKAC / Sergejs Hmelnickis / Lauku ceļotājs / Juris Smaļinskis / Elīna Kalēja

Dokuments ir lejupladejams pdf versija seit: http://www.celotajs.lv/cont/prof/proj/PolProp/Dokumenti/Apbuves_vadlinijas_web_12.09.11.pdf

“Mēs ceram, ka šis dokuments kalpos gan kā instruments diskusijām un politiskiem lēmumiem, gan arī kā izglītojošs materiāls visiem tiem, kas plāno vai nākotnē plānos apbūves celtniecību vai renovāciju Latvijas jūras piekrastē. Kā jau mēs runājām prezentācijas laikā – lielākais spēks veikt izmaiņas vai uzlabot mūsu dzīves telpu ir pašos cilvēkos – tātad mūsos.”

Asnāte Ziemele (Lauku ceļotājs) 

Pasākuma organizācijā dalību ņēma:

Sētas „ Mikjāņi” īpašnieki; Biedrība „ Nekomerciālās kultūras attīstības centrs” (NEKAC); LLTA „ Lauku ceļotājs”; Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija; Rucavas novada dome.